Fizikālās terapijas nolūks ir dot iespēju bērnam pilnvērtīgi piedalīties visās ikdienas dzīves aktivitātēs,  kā arī veicināt aktīvu, veselīgu dzīvesveidu. Lai sasniegtu šos mērķus, nepieciešamas veselas locītavas un muskuļi. Vingrošana un fizikāla terapija palīdz sasniegt labāku locītavu mobilitāti un stabilitāti, muskuļu elastīgumu un spēku, koordināciju un izturību.

Sēdošs, mazaktīvs dzīvesveids ir lielākais artrīta pacientu ienaidnieks!

Ārstnieciskās vingrošanas mērķis ir saglabāt vai atjaunot slimo locītavu kustības, mazināt sāpes, stiprināt muskulatūru. Vingrošana uzlabo vispārējo pašsajūtu, garastāvokli, pašapziņu.

Bieži vien pacientam un vecākiem liekas, ka viņi dara visu iespējamo, tomēr labāk nekļūst. Tomēr jāapzinās, ka vingrošana un cita veida kustības ir ļoti svarīgas, lai slimība neprogresētu!

Vecākiem šī ir iespēja mainīt arī savus ieradumus, proti – dzīvot aktīvāk, kustēties – vingrot, iet pastaigāties, peldēt, nodarboties ar velobraukšanu kopā ar bērnu. Īpaši mazākiem bērniem vecāku piemērs ir ļoti svarīgs.

Locītavu iekaisumam raksturīga pazīme ir locītavu stīvums, kas parādās pēc ilgstošiem atpūtas periodiem; īpaši izteikts tas ir no rītiem (t.s. rīta stīvums). Bērns, mēģinot samazināt sāpes, var ilgstoši ieņemt sāpes mazinošu jeb “antalģisku” pozu – turot locītavu vidusstāvoklī starp saliekšanu un izstiepšanu. Tomēr ilgstoša uzturēšanās šādā piespiedu pozā var novest pie kontraktūru veidošanās – muskuļu un cīpslu saīsināšanās.

Ārstēšana un mājas vingrinājumu programmas var palīdzēt sasniegt nepieciešamo spēku un fiziskās sagatavotības līmeni.